40 лет назад "Кривбасс" впервые стал чемпионом Украины

24.06.2019 в 18:17
9845

40 років тому - 16 листопада 1971 року в останньому турі 33 чемпіонату СРСР з футболу в першості команд другої ліги визначався чемпіон України, повідомляє прес-служба криворіжців.

За це почесне звання сперечались миколаївський «Суднобудівник» та криворізький «Кривбас». Лише в останньому турі вирішалась доля малих золотих медалей. Чемпіоном став «Кривбас»!

Ось що про цей матч в статті «Заключний акорд» писав місцевий «Червоний гірник»:

«Так вже сталось, що доля чемпіона України з футболу мала вирішатись в останньому турі. На золоті медалі реально претендували команди «Кривбас» та миколаївський «Суднобудівник». Чим ж закінчиться їхнє багатоденне заочне протистояння?

І ось останній матч. Кривбасівці приймали «Дніпро» (Черкаси). Наші земляки провели зустріч на підйомі, в хорошому ігровому стилі та виграли її з рахунком 3:0. Два гола забив Владислав Іщенко, один - Станіслав Вовк. Заключний акорд кривбасівців вийшов золотим. Побажаємо їм успішно провести перехідні ігри зі смоленською «Іскрою».

З приводу цієї перемоги обласна газета «Прапор юності» писала:

«Початок сезону для команди складався невдало. У першому матчі на власному полі поразка від кадіївського «Шахтаря» - 1:2. Потім кілька невдалих ігор на виїзді: поразки в Кіровограді, Полтаві, Миколаєві.

Після 5 турів «Кривбас» був на останньому 26 місці. Але колектив, мобілізувавши всі свої сили, кинувся вверх, наблизився до лідерів зони. З 25 травня по 13 вересня кривбасівці в 23 матчах поспіль не знали гіркоти поразок.

Уперше криворізька команда стала лідером зони в 34 турі, обігравши в захоплюючому поєдинку свого головного конкурента - миколаївський «Суднобудівник». А з 44 ігрового дня не поступилася майкою лідера до кінця сезону».

Майстер спорту А. Богданович в республіканській «Спортивній газеті» відзначав:

«… На протязі семи з половиною місяців команди зіграли по 50 ігор. Матчі проходили з інтервалом в 3-4 дні. Звичайно, за таких умов вийти переможцем міг лише колектив, що вміло розподілив сили на весь турнірний шлях. Такою командою став криворізький «Кривбас» (старший тренер - заслужений тренер СРСР М.Фоміних).

Але треба ще згадати людину, яка багато зробила для становлення клубу. Ми маємо на увазі заслуженого тренера УРСР А. Зубрицького, який працював з «Кривбасом» в минулому році та на початку цього сезону, поки не очолив одеський «Чорноморець». Саме він заклав фундамент успіхів криворіжців…»

Після переможного матчу старший тренер «Кривбасу» М. Фоміних сказав в роздягальні:

«Футболісти «Кривбасу» показали в цьому сезоні добрий змістовний футбол та здобули заслужену перемогу. У межах республіки свою програму-максимум ми виконали. Тому перед колективом стає нова, не менш важка та відповідальна задача - виграти перехідні ігри. Й ми зробимо все, аби ще раз порадувати болільників «Кривбасу».

Попереду ще були два надважких поєдинки зі смоленською «Іскрою»...

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.
4. Рога и Копыта 17.11.2011 в 17:06
Объясните мне пжлста, как можно стать Чемпионом Украины, играя во второй лиге?
5. Andriy 18.11.2011 в 22:16
Зона чисто украинская!
3. Andriy 17.11.2011 в 01:41
Смоленскую "Искру" тяжело, но загасил "Кривбасс" в 1971 г. Сыграв 1-3 проиграл выезд, но 2-0 дома и попал в 1 союзную лигу! Супер сезон, супер команда, начать с последнего места и стать чемпионом дорого стоит!
2. Kryvbass Champion 16.11.2011 в 18:52
Вот по чему на стадионе, частенько слышатся крики "КРИВБАСС ЧЕМПИОН" !!!
1. 16.11.2011 в 18:20
Как бы ни играп Кривбасс, для нас он всегда будет Чемпионом!
You'll never walk alone!
Подписывайтесь на новости
Реклама
Опрос 📣
Как вы оцениваете выступление Кривбасса
Всего ответов: 11