Александр ЛИВШИЦ: "Если уйду – Кривбасс может исчезнуть"

24.06.2019 в 19:12
9473


- Олександре Іллічу, не можу повірити, що вам було комфортно за присутності менше тисячі глядачів на 27-тисячному стадіоні. Також не повірю, коли скажете, що не спробували розібратися, чому так виходить…

- Безумовно, мені все це болить, мене це непокоїть і… дратує. Безумовно, намагався упорядкувати - бодай для себе й вияснити, що коїться. Дійшов висновку, що загальних, можна сказати, глобальних причин - двійко…
 
Розумієте, я пов’язаний із «Кривбасом» багато десятків років - тією чи іншою мірою. Фактично, увесь період Незалежності України якимось чином мав стосунок до криворізького клубу, просто до певного моменту все це було ніби затінено. Веду до того, що орієнтуюся в ситуації, розбираюся як у футболі, так і в його менеджменті. Не чужинець я в цій грі, кажучи простіше.
 
Тому усвідомлюю, що вболівальники (не важливо, йдеться про Кривий Ріг чи про Ріо-де-Жанейро) завжди хочуть більшого, так само вони частенько не дивляться на себе в дзеркало, натомість вимагають від інших за максимумом…
 
Аби й надалі не ходити колами, скажу, що найперша причина нелюбові до клубу в нашому місті - це нездоровий ажіотаж довкола «Кривбасу», що його створили окремі ЗМІ. Не хочу нікого звинувачувати, ніколи не страждав на віру в «теорії змов», однак для мене очевидно, що та кампанія обруднення, яка виливається на криворізький ФК уже тривалий час, є цілком спланованою, продуманою й, можливо, навіть, оплаченою.
 
Тож люди, яким це вигідно, досягли бажаного: нині над «Кривбасом» створено настільки негативний ореол, що багатьох нормальних уболівальників він елементарно відлякує.
 
- Зрозуміло. Однак ви згадали про дві причини…
 
- Так. Друга - то стан нашої арени: я насправді розумію, що на трибунах «Металурга» некомфортно сидіти, вболівати, дивитися футбол. Однак ні в якому разі не візьмуся за покращення стадіону, за його реконструкцію, вдосконалення.
 
- Чому? 
- Бо не бачу сенсу: арена належить місту, ми її лише орендуємо, а мені жаль викидати свої гроші, адже усвідомлюю, що строк оренди будь-якої миті можуть перервати, відтак клуб залишиться ні з чим.

Якби дехто був прозоріший, то «Металург» уже давно віддали нам за символічну 1 гривню - звісно, під наші інвестиційно-фінансові зобов’язання, закріплені нотаріально.
 
- Знаєте, подібні проблеми допікають багатьом клубам ПЛ. Один із них - «Говерла», проте навіть за таких обставин у 120-тисячному Ужгороді на футбол стабільно приходять п’ять тисяч осіб, натомість у понад півмільйонному Кривому Розі - 985.
 
- Не хочу нікого образити, але правда залишається правдою: в нас - далеко не найфутбольніше місто України! До того ж не маємо аж надто сприятливої економічної ситуації, щоби розвиватися на повну.
 
Ось візьмемо Харків - оптимальне, на мою думку, місто для розвитку: там є й відповідна інфраструктура, й добре розвинена комунікаційна сфера, й багато фінансових установ, і великі грошові вливання, а ще (може, це - ключовий аспект) - відсутність негласного статусу периферії, на що страждає Кривий Ріг. Тобто, вже на старті програємо Харкову, а також - Донецьку, Дніпропетровську, вже не кажу про Київ.
 
- Олександре Іллічу, теж нікого не хочу образити, зокрема - вас, проте правда - понад усе: сказане вами має вигляд, даруйте мені, ниття. Або - самовиправдання…
 
- Мені немає за що виправдовуватися, тим паче - нити, адже для мене очевидно таке: якщо піду, клуб «Кривбас», цілком імовірно, може зникнути. Тут же як: на мене виливають бруд, кажуть, що - поганий керівник, але альтернативи мені не існує, адже досі ніхто не звертався до мене з пропозицією продати криворізький ФК! Тому запевняю: якщо клуб потрібен лише мені та моїм діловим партнерам, футболу в Кривому Розі не буде…
 
Так, повторюю, що розумію незадоволення вболівальників: існує багато чуток довкола «Кривбасу», окремі з них, визнаю, мають підґрунтя. Поточного сезону й справді набрали мало очок, показуємо невидовищний футбол. Проте, так само розумію, що невдячність (зокрема, чорна) завше була характерною рисою українців, за що часто розплачуємося перед історією.
 
Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.
3. Сергей 17.11.2012 в 13:11
А это интервью, как правильно подметил корреспондент, и есть обычное нытьё и самооправдание, вернее его жалкая попытка. Да, футбол в наше время - удовольствие не из дешёвых! Но чтобы был РЕЗУЛЬТАТ, а не то, что с нашим клубом сейчас, нужно деньги вкладывать, а не прикарманивать. Не можешь или не хочешь - продай клуб и тебе только спасибо скажут, а не будут хаять на каждом шагу! А коль уж ты такой патриот, то делай хоть что-то, а не жалуйся на каждом шагу!
2. Сергей 17.11.2012 в 12:52
Если постоянно, на протяжении нескольких лет, наживаться за счёт выделяемых на клуб денег, то ничего хорошего из этого, именно для клуба, не будет! Сколько денег вложили тот же Ярославский, Ахметов, Коломойский, которых ставит в пример наш "президент"? Взять даже период его правления в "Кривбассе"... Сам же недавно сказал, что за всё время и миллиона долларов не потратил на клуб! А вышеуказанная троица за это же время, каждый в отдельности, вложил в свой клуб, в сто раз больше, чем Лившиц! Их можно любить, можно ненавидеть, но они ВЛАЖИВАЮТ деньги в свои клубы, а не обдирают их как липку без зазрения совести!
1. Ruslan 16.11.2012 в 20:16
как всегда ничего конкретного -все только бабки.вложения...за болельщика нихто не подумает.нельзя быть президентом . чего угодно. - и не влаживать хоть не много денег и души.не бывает такого . и при чем тут люди что они родились в кривом роге . а не в харькове.донецке.днепре-----все это с больной головы на здоровую.везде есть футбол.стадионы.инфраструктура------но все требует желания вложений и трудолюбия..а таким образом ----никогда толку не будет.
Подписывайтесь на новости
Реклама
Опрос 📣
Как вы оцениваете выступление Кривбасса
Всего ответов: 11