Александр ЛИВШИЦ: "Доля финансирования Кривбасса Коломойским – 50%"

26.06.2019 в 18:49
9961
— Олександре Іллічу, зателефонувати спонукала інформація, що гуляє Інтернетом, нібито Ігор Коломойський відмовився фінансувати «Кривбас» і, як наслідок, у вашому клубі почалися фінансові труднощі, з’явилася заборгованість по зарплаті перед гравцями…
— На даний момент (розмова відбулася у вівторок зранку. — О. К.) я перебуваю не в клубі, а тому достеменно про стан справ у ньому мені не відомо. Можливо, хтось відає більше про наш клуб, я ж нічого подібного не знаю.

— Ми тому й звертаємося до вас як офіційної особи, щоб уникнути будь-яких перекручень…
— Я взагалі не знаю, звідки ця інформація з’явилася.

— Є підозри, що після того, як ваша команда навесні вражаюче стартувала, проти неї почалася така собі інформаційна війна, і все це — не більше, ніж бажання певних сил внести дисбаланс у криворізький колектив…
— Знаєте, навколо «Кривбасу» постійно плетуться якісь інтриги, я це вже давно помітив. І звик. Хоча, щиро кажучи, ситуацій, коли вітчизняні клуби мають фінансові труднощі, вистачає. І затримки зарплати виникають, хоча й незначні (наша команда якимось шиком ніколи не вирізнялася). Інша річ, що частенько навіть недостовірною інформацією починають маніпулювати навкруги…

— Заздрість?..
— Не коментуватиму. Версій, чому так відбувається, може бути сотні. Треба трохи зачекати, й найближчим часом усе проясниться. Я, звичайно, президент клубу, але, зізнаюся щиро, дуже ретельно у клубні справи не вникаю. На тому рівні, що знаю, труднощів у клубі немає. Хоча, звичайно, тепер розбиратимуся, що спонукало до появи такої інформації.

— У програмі «Великий футбол» ви заявили, що спонсором клубу є Ігор Коломойський…
— Наголошую, що спонсором, а не власником. Нині його доля фінансування складає майже 50 відсотків. До того ж, наскільки мені відомо, логотип його групи «Приват» є, наприклад, на футболках «Динамо». Отже, виходить, він є спонсором столичного клубу?

— За логікою — так.
— Ось про це й кажу, що точно таким же спонсором його група є й для «Кривбасу». Ніде правди діти: без цього спонсорства ми своїми силами клуб не потягнемо.

— Озвучуючи те, що Коломойський є спонсором «Кривбасу», ви не боялися, що цю інформацію можуть трактувати хибно? Адже, за нормами ФІФА, одна людина не може фінансувати кілька клубів…
— Так, цю інформацію вже почали неправильно трактувати й перекручувати. А з іншого боку, чому в нас не може бути спонсора?

— Мовиться лише про те, що одній людині не можна утримувати два або кілька клубів…
— Ще раз повторюю: забороняється бути господарем кількох клубів! Ігор Коломойський не є власником «Кривбасу».

— Тобто в клубні справи він не втручається?
— Звичайно! Навіть собі уявити такого не можу, щоб Ігор Коломойський якось уплутувався в клубне господарство «Кривбасу».

— Ми в жодному разі не звинувачуємо «Кривбас» чи Ігоря Коломойського в якихось залаштункових іграх. Просто намагаємося розібратися у ситуації. Наприклад, свого часу, коли Юрій Максимов переходив із «Оболоні» до «Кривбасу», керівництво «пивоварів» гучно заявило, що працевлаштуванням цього фахівця займалися менеджери саме «Дніпра»…
— Пам’ятаю той період (тоді ще Хуанде Рамоса в Дніпропетровську не було). Юрія Максимова хотіли запросити очолити саме «Дніпро». Не дивно, що початкові переговори щодо Максимова вели дніпряни. Ми ж самі добираємо гравців і тренерів. Інша справа, що вважаємо за краще брати гравців із «Дніпра» в оренду.

— Тобто, лише після того, як у Максимова з «Дніпром» не склалося, в боротьбу за нього вступив «Кривбас»?
— Я всіх тонкощів переговорів не знаю. Коли стало можливим запросити Юрія Вільйовича на посаду головного тренера криворіжців, дійшли з ним спільної згоди. А що ще вам відомо про наш клуб? Бо в мене складається враження, що ви знаєте про «Кривбас» більше, ніж я, його президент.

— Наприклад, були чутки: коли Леонід Кучук залишав «Арсенал», то його «сватали» саме в «Кривбас», а переговори щодо цього вели менеджери «Дніпра»…
— Ось це вже повна нісенітниця. Кандидатура Кучука «Кривбасом» навіть не розглядалася. Також хочу зазначити, що зараз усі, без винятку, футбольні клуби України не прибуткові, тобто, витрати не окуповуються, тож на них потрібно витрачати кошти, як кажуть, «із кишені». До того ж, рівень чемпіонату зростає, а з ним і клубні витрати. Наприклад, раніше нам на рік потрібно було витрачати майже шість мільйонів доларів, нині — вже 12.

Тому без спонсорів сьогодні не обійтися. Не можна також давати гарантії, як складеться завтрашній день. Що ж до співпраці з «Дніпром», то, вважаю, це нормально. Ми ж граємо в чесний футбол. Остання зустріч із дніпрянами це наочно довела.

Олексій КОМАРОВСЬКИЙ, «Український футбол»
Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.
1. Andriy 31.03.2013 в 14:26
Головне стабільне фінансування Кривбасу, тоді прийде і результат! "Стабильность залог успеха". Кривбас тільки вперед!
Подписывайтесь на новости
Реклама
Опрос 📣
Как вы оцениваете выступление Кривбасса
Всего ответов: 11