"Кривбас" в 19-му чемпіонаті України серед команд "Прем'єр-ліги" сезону 2009/10 рр.

03.05.2024 в 12:48
13883
Деякі цифри та цікаві факти.

В 19-му чемпіонаті України в складі «Кривбасу» грали 37 гравців. Лише 7 з них провели 50 відсотків матчів та більше, а за чистим ігровим часом – лише чотири:
1 – О.Грановський, П.Місько, А.Сілагайліс

За ігровим часом серед кривбасівців лідирують Олександр Жданов (2391 хвилина), Олександр Максимов (2250), В’ячеслав Сердюк (2038) та Младен Бартуловіч (1941). Найменше хвилин провели Павло Місько (6), Артурс Сілагайліс (26), Олександр Мелащенко (83) та Олександр Грановський (90).

В чемпіонаті гравці «Кривбасу» 31 раз вражали ворота суперника (9-10 показник в чемпіонаті):
7 – М.Бартуловіч;
5 – А.Воронков;
3 – Р.Каракевич, Д.Льопа, О.Максимов;
2 – М.Морозюк, С.Мотуз;
1 – Д.Андрієнко, Д.Бюлюкбаші, Д.Воробей, А.Кіцута, В.Федорчук, Ю.Штурко.

В матчах чемпіонату криворізький «Кривбас» задіяв шістьох воротарів. Загалом вони пропустили 47 м’ячів (12-13 показник в чемпіонаті):
17 – І.Хіді;
14 – А.Каніболоцький;
9 – В.Кернозенко;
7– А.Федоренко.
Артур Лесько та Євген Дейнеко вносились по числа 18 гравців на матч, але участі в поєдинках не приймали.
З 31 м’яча, що забив «Кривбас» в чемпіонаті – 18 приходяться на перший тайм. Ігровий відрізок з 31 по 45 хвилину став найрезультативнішими для форвардів «Кривбасу» - 10 забитих м’ячів. 6 м’ячів «Кривбас» забив з пенальті. Суперники ж нашої команди навпаки – більше забивали після перерви (30 м’ячів проти 17 в першій половині матчу). Жахом для «Кривбасу» ставали останні хвилини матчу. В останні 15 хвилин поєдинку «Кривбас» пропускав аж 14 разів. Саме так були програні матчі «Чорноморцю», «Іллічівцю», «Металісту», «Карпатам», запорізькому «Металургу», «Арсеналу», «Зорі». 6 разів «Кривбас» пропускав після розіграшів штрафних ударів.

В сезоні 2009/10 рр. в складі «Кривбасу» дебютувало аж 20 гравців: 12 в першому колі й 8 – у весняній частині чемпіонату. Хоча «повноцінними» новачками можна вважати лише 17 з них. Валерій Федорчук, Павло Місько та Юрій Штурко до цього вже грали за інші команди криворізького клубу - «Кривбас-2» та молодіжний (дублюючий) склад.

У весняній частині чемпіонату на останньому рубежі проявів себе Антон Каніболоцький, якому вдалось у двох матчах поспіль парирувати удари суперника з 11-метрової позначки. Якщо в поєдинку з «Дніпром» невдача Є.Селезньова ніяк не позначилась на кінцевому результаті (нападник бив за рахунку 2:0 на користь «Дніпра», а загалом підсумок матчу – 3:1), то невдача ворсклянина Д.Цуррі не дозволила його команді святкувати перемогу над «Кривбасом» (матч завершився 1:1).

Весняну частину чемпіонату криворізький «Кривбас» завершив, займаючи 9-ту позицію в чемпіонаті (тобто за підсумками ігор лише весняної частини змагань).

«Кривбас» не є (на жаль) найкоректнішою командою Прем’єр-ліги. В пасиві гравців криворізької команди в матчах чемпіонату й Кубку 68 попереджень та 2 вилучення:

Попередження:
7 – О.Жданов;
5 – В.Сердюк;
4 – К.Івашкевічус, Д.Льопа;
3 – М.Бартуловіч, А.Богомазов, Е.Бульку, А.Кобахідзе, В.Лисицький, О.Максимов, М.Морозюк, В.Федорчук;
2 – А.Аголлі, Д.Воробей, С.Даниловський, С.Карпенко, А.Кіцута, Р.Костишин, А.Опря, Ю.Штурко;
1 – Д.Андрієнко, А.Воронков, О.Допілка, Р.Каракевич, В.Комарницький, С.Мотуз, П.Свиридов, І.Хіді.

Вилучення:
1 – О.Допілка, А.Опря.

Микола Морозюк став своєрідним лідером чемпіонату за кількістю отриманих попереджень – в його пасиві їх аж 11 (8 з них – в складі «Оболоні»). Рекорд чемпіонатів тут належить Сергію Симоненку, який в сезоні 2003/04 рр. в складі одеського «Чорноморця» «зумів» 15 разів відзначитись подібним чином.

Матчі за участю «Кривбасу» відвідали 145153 глядача, що в середньому складає 4838 глядачів щогри. Це – останній показник в лізі. Також «Кривбас» «пасе задніх» з відвідувальністю домашніх поєдинків. Матчі клубу на криворізькому стадіоні «Металург» відвідало лише 29300 глядачів (навіть менше загальної кількості місць на стадіоні), що в середньому складає 1953 глядача. Це також найгірший показник в Прем’єр-лізі.